Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Koło Naukowe
Aktualności

O nas

 

Informacje


Czym zajmuje się Koło Naukowe SiUTB?

Zakres działalności merytorycznej koła ukierunkowany jest w szczególności na zagadnienia projektowania konstrukcji współczesnych systemów transportu bliskiego, eksploatacji oraz dozoru technicznego tych systemów, a także diagnostyki technicznej urządzeń transportowych.

Co daje członkostwo w kole naukowym?

Członkostwo w kole naukowym ułatwia studentom możliwość uczestnictwa w realizowanych pracach badawczo-naukowych przez pracowników Laboratorium w ramach tzw. grantów, przy pracach zlecanych przez zakłady przemysłowe, a także kierowanie na indywidualne praktyki do czołowych Instytutów lub Zakładów - producentów systemów transportu bliskiego, a także ułatwianie lub kierowanie zainteresowanych studentów końcowych lat studiów na staże absolwenckie. Ponadto przewiduje się organizację wyjazdów na targi krajowe lub międzynarodowe poświęcone systemom i urządzeniom transportu bliskiego.

Cel działalności naszego Koła

Celem naszego Koła jest rozwijanie kontaktów pomiędzy Studentami różnych ośrodków akademickich oraz poszerzanie wiedzy i umiejętności zdobywanych w czasie studiów, popularyzacja indywidualnych osiągnięć Członków Koła, organizacja wymiany międzynarodowej, współpraca z pokrewnymi strukturami krajowymi i zagranicznymi oraz pomoc przy organizacji praktyk studenckich.

Cel ten realizowany jest w szczególności poprzez udział w seminariach, sympozjach, spotkaniach, sesjach, organizowanie imprez naukowych oraz wyjazdów specjalistycznych do instytutów badawczych, zakładów pracy, na targi pracy, itp.

Sekcje Koła Naukowego SiUTB

W ramach Studenckiego Koła Naukowego SiUTB działają obecnie 3 sekcje:

•Sekcja Diagnostyki Technicznej

pod kierunkiem

dr. inż. Zygmunta Dziechciowskiego

Zakres działalności:

Diagnostyka wibroakustyczna maszyn i urządzeń, inżynieria dźwięku, projektowanie i badanie zabezpieczeń akustycznych.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

•Sekcja Konstrukcji, Eksploatacji i Sterowania

pod kierunkiem

mgr. inż. Piotra Pająka

Zakres działalności:

Zagadnienia związane z konstruowaniem, eksploatacją i sterowaniem urządzeń, ale także diagnostyka urządzeń transportowych.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

•Sekcja Mechaniki Maszyn Roboczych

pod kierunkiem

mgr. inż. Damiana Brewczyńskiego

Zakres działalności:

Projektowanie maszyn roboczych i urządzeń transportowych, z uwzględnieniem zagadnień mechaniki; symulacja pracy podzespołów maszyn.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
 

Osiągnięcia


 

Zarząd


Przewodniczący

Przemysław Dębski
 

Zastępca

Kamil Pokrzywa
 

Sekretarz

Natalia Brzuchacz
 
 
 

Drukowane przyłbice dla medyków

Mgr inż. Damian Brewczyński rozpoczął produkcję przyłbic ochronnych dla służb medycznych z Krakowskich szpitali. Projekt (wersja v6DB) został zoptymalizowany celem maksymalnego skrócenia czasu druku z utrzymaniem wszystkich cech użytkowych i ergonomicznych. Pliki stl. wraz z instrukcjami druku i montażu można uzyskać na licencji OpenSource u projektanta Damiana Brewczyńskiego pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Badania klimatyczne

Laboratorium Badań Technoklimatycznych i Maszyn Roboczych posiada największą w Polsce komorę termoklimatyczną i kontynuuje realizowane na Politechnice Krakowskiej od lat 70-tych badania maszyn i urządzeń w ekstremalnych warunkach

Baza laboratoryjna

Prace naukowo-badawcze i działalność dydaktyczna realizowane są przez doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę pracowników przy wykorzystaniu laboratoriów takich jak: komora termoklimatyczna, laboratorium napędów i sterowania hydraulicznego i pneumatycznego, systemów transportu bliskiego, teorii mechanizmów i maszyn oraz wibroakustyki

Koło Naukowe

Zakres działalności merytorycznej Studenckiego Koła Naukowego Systemów i Urządzeń Transportu Bliskiego ukierunkowany jest w szczególności na zagadnienia projektowania kontrukcji współczesnych systemów tranportu bliskiego, eksploatacji oraz dozoru technicznego tych systemów, a także diagnostyki technicznej urzadzeń transportowych

Akredytacja PCA i OiB

Laboratorium Badań Technoklimatycznych i Maszyn Roboczych jest jednostką badawczą posiadającą akredytację OiB (obronności i bezpieczeństwa udzieloną przez Ministra Obrony Narodowej w zakresie nr 55/MON/2018, jak również wydany przez Polskie Centrum Akredytacji certyfikat akredytacji nr AB 1678

Projekt VR

W 2017 i 2018 r. Valerjan Romanovski, kilkukrotny rekordzista w jeździe na rowerze trenował w komorze termoklimatycznej przed ustanowieniem nowych rekordów Guinessa na Syberii w Rosji

Szkolenia ratowników

Od 2018 r. Laboratorium uczestniczy w cyklu szkoleń przeznaczonych dla zawodowych ratowników medycznych "Zaawansowane zabiegi ratunkowe poszkodowanych w hipotermii". Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO WER 2014 - 2020

Specjalności

Na Wydziale Mechanicznym PK Laboratorium prowadzi dwie specjalności: Sterowanie i Monitoring Maszyn i Urządzeń (kierunek Automatyka i Robotyka), Automatyzacja Logistycznych Systemów Transportowych (kierunek Inzynieria Środków Transportu)

Zachar OFF

Praktyczny test zimowych paliw Circle-K w LBT! Testy zostały przeprowadzone pod okiem AutoCentrum.pl. Relację opracował i przedstawił ZacharOFF.