Media o nas

O nas

W niniejszej zakładce znajdą Państwo informację odnośnie artykułów, filmów oraz reportaży związanych z działaniami podjętymi w Laboratorium Badań Technoklimatycznych. Zachęcamy do obejrzenia realcji między innymi z eksperymentów wykonanych przez grupę ZiemniakTV w ekstremalnie niskiej temperaturze oraz zrealizowaneego przez kanał ZacharOFF testu paliw arktycznych dostarczonych od różnych dystrybutorów. Laboratorium od ponad dwóch lat udostępnia komorę termoklimatyczną w celu prowadzenia szkoleń zaadresowanych dla zawodowych ratowników medycznych "Zaawansowane zabiegi ratunkowe poszkodowanych w hipotermii" (więcej informacji poniżej w dziale "Szkolenia ratowników"). Nasza komora termoklimatyczna posłużyła również do stworzenia warunków syberyjskich, w której Panowie Valerjan Romanovski oraz Wawrzyniec Kuc przygotowywali się do wyprawy YAKUTIA 2020. Oprócz wspomnianych testów w skrajnych temperaturach, prowadziło także działalność związaną z pomocą szpitalom i placówkom medycznym w walce z COVID-19, gdzie największy udział miał mgr inż. Damian Brewczyński, który zaprojektował przyłbice o zoptymalizowanym czasie wydruku na drukarce 3D, jak również był głównym konstruktorem prototypu respiratora.

Laboratorium Badań Technoklimatycznych miało wkład w walce z koronowirusem poprzez użyczenie kamery termowizyjnej dla jednego z krakowskich szpitali oraz przez wydrukowane w technologii druku 3D przyłbice, elementy modernizujące maskę do nurkowania czy prototyp respiratora. Poniżej znajduję się zbiór artykułów i reportaży dotyczącej akcji.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.