Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Koło Naukowe
O NAS

Laboratorium Badań
Technoklimatycznych

Aktualności

Badania klimatyczne

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na badania klimatyczne. Laboratorium Badań Technoklimatycznych posiada akredytację Polskiego Centrum Akredytacyjnego oraz akredytację OiB (obronność i bezpieczeństwo)

Read More

Studia

Na Wydziale Mechanicznym PK Laboratorium prowadzi dwie specjalności: Sterowanie i Monitoring Maszyn i Urządzeń oraz Automatyzacja Logistycznych Systemów. Wszelkie informacje znajdą Państwo w linku poniżej.

Read More

Baza laboratoryjna

Baza laboratoryjna Laboratorium Badań Technoklimatycznych i Maszyn Roboczych. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą dydaktyczną naszej jednostki

Read More
 
 

Informacje


Czym zajmuje się Koło Naukowe SiUTB?

Zakres działalności merytorycznej koła ukierunkowany jest w szczególności na zagadnienia projektowania konstrukcji współczesnych systemów transportu bliskiego, eksploatacji oraz dozoru technicznego tych systemów, a także diagnostyki technicznej urządzeń transportowych.

Co daje członkostwo w kole naukowym?

Członkostwo w kole naukowym ułatwia studentom możliwość uczestnictwa w realizowanych pracach badawczo-naukowych przez pracowników Laboratorium w ramach tzw. grantów, przy pracach zlecanych przez zakłady przemysłowe, a także kierowanie na indywidualne praktyki do czołowych Instytutów lub Zakładów - producentów systemów transportu bliskiego, a także ułatwianie lub kierowanie zainteresowanych studentów końcowych lat studiów na staże absolwenckie. Ponadto przewiduje się organizację wyjazdów na targi krajowe lub międzynarodowe poświęcone systemom i urządzeniom transportu bliskiego.

Cel działalności naszego Koła

Celem naszego Koła jest rozwijanie kontaktów pomiędzy Studentami różnych ośrodków akademickich oraz poszerzanie wiedzy i umiejętności zdobywanych w czasie studiów, popularyzacja indywidualnych osiągnięć Członków Koła, organizacja wymiany międzynarodowej, współpraca z pokrewnymi strukturami krajowymi i zagranicznymi oraz pomoc przy organizacji praktyk studenckich.

Cel ten realizowany jest w szczególności poprzez udział w seminariach, sympozjach, spotkaniach, sesjach, organizowanie imprez naukowych oraz wyjazdów specjalistycznych do instytutów badawczych, zakładów pracy, na targi pracy, itp.

Sekcje Koła Naukowego SiUTB

W ramach Studenckiego Koła Naukowego SiUTB działają obecnie 3 sekcje:

•Sekcja Diagnostyki Technicznej

pod kierunkiem

dr. inż. Zygmunta Dziechciowskiego

Zakres działalności:

Diagnostyka wibroakustyczna maszyn i urządzeń, inżynieria dźwięku, projektowanie i badanie zabezpieczeń akustycznych.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

•Sekcja Konstrukcji, Eksploatacji i Sterowania

pod kierunkiem

mgr. inż. Piotra Pająka

Zakres działalności:

Zagadnienia związane z konstruowaniem, eksploatacją i sterowaniem urządzeń, ale także diagnostyka urządzeń transportowych.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

•Sekcja Mechaniki Maszyn Roboczych

pod kierunkiem

mgr. inż. Damiana Brewczyńskiego

Zakres działalności:

Projektowanie maszyn roboczych i urządzeń transportowych, z uwzględnieniem zagadnień mechaniki; symulacja pracy podzespołów maszyn.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
 

Osiągnięcia


 

Zarząd


Przewodniczący

Przemysław Dębski
 

Zastępca

Kamil Pokrzywa
 

Sekretarz

Natalia Brzuchacz